SERIÁL: Ako načerpať energiu 2/4

V prvej časti seriálu AKO NAČERPAŤ ENERGIU sme sa pozreli na možné dôvody, prečo sa momentálne nachádzame v tejto situácii. Jediná cesta, ako možno zdvihnúť svoju energiu a ako sa uzdraviť, je láska. Ak láska prevláda, strachy v našom živote nemajú šancu. 

V prvom rade treba začať u seba. Dať seba na prvé miesto bez akýchkoľvek výčitiek. Ak vzplanie láska v nás, ľahko sa rozhorí ďalej a ďalej a ďalej.

Dostali ste pozvánku zlepšiť najdôležitejší vzťah vo svojom živote, a tým je vzťah k sebe.

Uvedomili ste si niekedy, že človek má jediný a najdlhší vzťah v živote sám so sebou? Od narodenia až po smrť? Ak na tomto vzťahu neustále pracujete, je to na nezaplatenie a má to zásadný vplyv aj na vaše bezprostredné okolie. Pokiaľ ste v Škole šťastia viete, že na sebaúctu upriamujem pozornosť veľmi často.

Čo robiť pre pozdvihnutie energie?

Stresujú vás správy v médiách, na sociálnych sieťach vidíte depresívne štatistiky, ktoré neustále stúpajú, priatelia nerozprávajú o ničom inom? Cítite veľký tlak a neistotu?

Ak sa necháte zmietať negatívnymi pocitmi, správami, strachom a neistotou, to vám energiu nezdvihne, ani nedoplní. Nedá sa čerpať z niečoho, čo je negatívne, energeticky veľmi nízke a temné.

Je len na vás, čomu dovolíte na seba vplývať. 

Čo teda robiť?

Photo credit: Unsplash

1. REDUKUJTE

Začnite značne redukovať to, čo čítate, pozeráte a sledujete. Zredukujte to na maximálne možné minimum. Prestaňte sledovať všetky negatívne správy. Nepomáhate tým sebe, ani ostatným, ničomu. Znižujete tým len svoju energiu a následne vysielate negativitu do okolia. Vplývate ňou na ľudí, s ktorými ste v bezprostredej blízkosti.

Sledujte len dôveryhodné zdroje, pre základnú informovanosť – čo môžete a nemôžete robiť, príp. veci, ktoré sú dôležité pre praktický život fungovania vašej rodiny, ostatné vypustite.

V knihe Šťastie na dosah nájdete aj tento príklad:

Vypili by ste pohár špinavej vody len tak?

Robilo by vám to radosť?

Predstavte si pod tým pohárom špinavej vody všetky negatívne správy, strach a úzkosť. Vypili by ste ho, alebo by ste si dali radšej pohár čistej vody?

Čistá voda zastupuje všetky pozitívne pocity, dobrú energiu, každodenné radosti.

Je len na vašom rozhodnutí, po ktorom pohári siahnete. Nikto iný toto rozhodnutie za vás nespraví.

2. PLÁNUJTE

Ak pracujete, tak pracujte a venujte energiu rozvíjaniu vašich projektov, plánujte si ďalšie týždne a mesiace. Pretože to, čo teraz spravíte, a ako sa k tejto situácii postavíte, bude mať dlhodobý efekt nielen na vás, ale aj na ľudí, s ktorými spolupracujete. 

3. POMÁHAJTE 

Ak môžete v niečom aktívne pomôcť, pomôžte. Napríklad, ak poskytujete nejakú službu, ktorá pomáha druhým ľuďom, tak ju poskytujte. Táto situácia nás vyzýva k spolupatričnosti a zomknutosti.

4. POSIELAJTE LÁSKU

Ak neviete pomôcť fyzicky, pomáhajte energiou, ktorú vysielate. Dobre sa nalaďte a posielajte do sveta lásku, dobrú energiu a dobré vibrácie. Keď sa budete cítiť dobre vy, pomôžete aj svojmu okoliu. Budete milšia na partnera, deti, alebo kolegov v práci.

Zároveň budete tieto tieto láskyplné vibrácie vysielať aj do vzdialenejšieho okolia, pretože energia nepozná hranice. Touto energiou môžete pomôcť aj ľuďom, ktorí pracujú v prvej línii, prípadne chorým ľuďom. Nechajte zo seba vyžarovať čo najviac radosti, lásky a dobrej energie.

Photo credit: Unsplash

Ako pozdvihnúť energiu v sebe? 

Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov a techník, ako v sebe podporiť lásku a zdvihnúť energiu do vysokých vibrácií. Tu je 9  tipov, čo konkrétne môžete pre seba spraviť každý deň.

TIP #1: Čas, ktorý ste dostali, berte ako dar

Zrejme ste ešte nedávno hovorili, že na nič nemáte čas. Odrazu vám vznikol čas pre najbližších, pre aktivity, ktoré ste dlho odkladali. Čas vyčistiť svoje príbytky, venovať sa koníčkom, dočítať mesiace rozčítané knihy. Začať naplno vnímať prítomnosť. Už len uvedomenie si tejto skutočnosti je samo o sebe radostné.

TIP #2: Ranná meditácia

Ak meditujete pravidelne, blahoželám. Ale možno ste sa ešte so žiadnou meditáciou doteraz nestretli. A viete, že napríklad aj varenie je meditácia? Jednoducho, keď sa na niečo sústredíte a robíte to aktívne, s tým, že vnímate len danú činnosť, meditujete. Meditácia môže byť vo vašom ponímaní aj modlitba. Meditovať môžete počas dňa koľkokrát chcete.

Spravte pre seba niečo hneď po zobudení. Mobilný telefón majte odložený ďalej od postele. Ideálne je ho vôbec nemať v noci v dosahu, a keď už ho máte v spálni, mať ho v lietadlovom režime. Ak totiž siahnete po telefóne, automaticky z neho začnú na vás vyskakovať notifikácie a všetky tie negatívne správy, o ktorých som písala vyššie a energiu si dávate hneď od rána dole. Namiesto toho sa stíšte, na niekoľko minút sa započúvajte do toho, čo vám hovorí vaša duša.

V Škole šťastia máme konkrétne meditácie, ktorými si môžete naprogramovať svoj deň, pocity a zlepšiť tým postoj k rôznym situáciám a ľuďom. Máme tam napríklad meditáciu na zbavenie sa strachu a úzkosti, či na podporu energie srdca, ktorá umožní rozprúdiť pozitívnu energiu okolo a uvoľniť strachy. Prvá ranná myšlienka by mala smerovať k vám samotným, k vašej duši. Takto začnete deň pozitívne a naberiete veľa vnútornej sily a energie pre seba a svoje okolie.

TIP #3: Zlatá sprcha

Ide o veľmi silnú meditáciu, ktorou si môžete ochrániť a očistiť energiu. Odporúčam ju robiť hneď ráno po zobudení, večer pred zaspávaním, alebo pri stretnutiach s ľuďmi. Ak ste v Škole šťastia, už ju dôverne poznáte. Pokiaľ ste sa s ňou zatiaľ nestretli, tak sa ju môžete naučiť v online kurze AKO SI OCHRÁNIŤ A OČISTIŤ ENERGIU, ktorý je v online Škole šťastia.  

TIP #4: Meditácia na posilnenie imunity

Túto meditáciu som vytvorila spolu s lekárkou MUDr. Naďou Šoltýsovou, aby ste si jej pravidelným počúvaním, ráno a večer, posilnili svoju imunitu. Naďa sa venuje energetickej medicíne a samotná meditácia je veľmi liečivá, o čom svedčia aj mnohé recenzie, ktoré si môžete prečítať tu. Zároveň si ňou posilníte rôzne orgány v tele. Určite podporí a pozdvihne aj vašu osobnú energiu.

TIP #5: Magická formulka

Ak sa chcete energeticky zbaviť ťažôb z rôznych vzťahov, prípadne máte v tele nejaké napätie, úzkosť a obavy, ktoré viete lokalizovať, sústreďte sa na ne a všímajte si, čo presne pociťujete (hnev, obava, beznádej, bezmocnosť), príp. vás môže bolieť hlava, alebo vám nejaké miesto sťahuje.

Sústreďte sa na to miesto, zatvorte oči (príp. ich môžete mať aj otvorené) a tri až päť minút hovorte tomu miestu v tele:

MÁM ŤA RADA. PRIJÍMAM ŤA. ODPÚŠŤAM TI.

Stále dookola. V Škole šťastia si môžete pustiť tiež meditáciu na uvoľnenie tlaku a napätia, ktorá je založená na tejto liečivej formulke. 

TIP #6: Urobte si radosť každý deň

Na to, aby ste mohli byť energeticky hore, je veľmi dôležité byť sebavedomá a mať dostatočný prísun sebalásky a úcty k sebe. Dobíjajte si baterky a rozžiarte si každý jeden deň nejakou, hoc drobnou, radosťou. Môže to byť nový kvietok, teplá vaňa, príjemný rozhovor s nejakým človekom, môžete si zatancovať, zacvičiť si, pozrieť si obľúbenú komédiu, pozrieť si nejaké pozitívne články, prečítať si knihu, vtipy. Tých spôsobov je veľmi veľa. A smiech sám o sebe brovským spôsobom dvíha energiu.

TIP #7: Emočný detox®

Emočný detox® je terapeutická meditácia, ktorá umožňuje hlbokú transformáciu. V Škole šťastia máme veľa Emočných detoxov®, či už v rámci jednotlivých kurzov, alebo tematicky rozdelených. Odporúčam venovať sa mesiac jednej téme, z ktorej si vyberiete dva až tri Emočné detoxy®. Tie si urobte niekoľkokrát, až budete cítiť uvoľnenie. K Emočnému detoxu® máme v škole celú príručku.

TIP #8: Podpora od ľudí, ktorí sú na rovnakej vlnovej dĺžke

Ak ste sa rozhodli pracovať na sebaláske a sebaúcte, čaká vás dlhá, ale krásna cesta. Na tejto ceste je veľmi prínosné byť v kontakte so ženami, ktoré sú na tom rovnako. V Škole šťastia máme podpornú skupinu žien v rámci diskrétnej diskusie s názvom Denník vďačnosti.

Pokiaľ ešte nie ste členkou školy, môžete sa inšpirovať vo facebookovej skupine Šťastie na dosah alebo sa stať členkou Školy šťastia.

TIP #9: Kniha Šťastie nadosah

Ako poďakovanie za vašu priazeň som sa rozhodla poskytnúť vám moju knihu Šťastie na dosah na bezplatné stiahnutie ako e-book. Nájdete v nej množstvo ďalších tipov, ako sa energeticky nakopnúť. Stiahnete si ju ZDARMA tu.

Viac tipov, ako ochrániť a očistiť svoju energiu nájdete v samostatnom kurze v rámci Školy šťastia. Nakuknite k nám v rámci Dňa otvorených dverí (online, samozrejme :)). Ste v nej srdečne vítaná.

 

 

 

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre