Prečo je dôležité dovoliť si prijímať lásku

Pokiaľ chcete mať všetko, po čom túžite, po čom prahne vaše srdce a čo si z hĺbky duše želáte, je veľmi dôležité dovoliť si prijímať lásku a byť presvedčená, že LÁSKU SI ZASLÚŽITE.

Základom je láska v detstve

To, ako ste lásku dostávali v detstve, ovplyvňuje úplne všetko vo vašom živote:

 • ako narábate s peniazmi,
 • aké máte vzťahy,
 • ako sa vám darí v práci,
 • ako je na tom vaše sebavedomie,
 • aký máte zo seba pocit,…

Rodina je prvé miesto, kde objavujeme, čo láska vlastne je.

Práve rodina a rodinné prostredie je často aj ohniskom pocitu nedostatku lásky. Potom sa to často môže javiť tak, že o lásku treba bojovať. Možno ste boli  svedkami hádok rodičov alebo ste videli, ako medzi sebou v niečom súperili.

Keď vyjdete z takéhoto prostredia a budete sa snažiť si lásku priťahovať, nemusí sa vám dariť tak, ako by ste chceli. Môžu sa totiž vo vás biť protichodné pocity, pretože sa vo vás spúšťa presvedčenie, že o lásku treba bojovať. A to blokuje možnosť, aby k vám láska prúdila s ľahkosťou a radosťou.

Toto je dôvod, prečo sa v online kurze ZASLÚŽIM SI LÁSKU zameriavame na rodinné vplyvy a postupne uvoľňujeme emočné bloky, ktoré mohli v detstve v týchto vzťahoch vzniknúť.

Počas rokov individuálnych koučingov s klientkami mám skúsenosť, že prvé najčastejšie zablokované je obdobie do 6 až 7 roku života. Z toho vyplýva aj veľa spúšťačov a nedorozumení v osobnom a pracovnom živote v dospelosti.

Do tohto obdobia sa totiž nastavujú najčastejšie presvedčenia o sebe, o svete, o láske, aj o ostatných ľuďoch. Tie ďalšie presvedčenia sa potom už len ďalej „nabaľujú“ rokmi, skúsenosťami z ďalších vzťahov a vplyvom prostredia, ktoré nás bezprostredne ovplyvňuje.

Avšak, pokiaľ je naše detstvo šťastné, tak si túto pečať nesieme na sebe aj ďalej, dokážeme precítiť, čo je naozajstná láska a dokážeme ju dopriať sebe aj ostatným. Dokážeme ju s ľahkosťou prijímať, aj dávať.

Denná dávka lásky

Aké množstvo lásky dokážete uniesť? Urobte si jednoduchý test a určite si na stupnici od 0 – 10:

 • Akým množstvom lásky sa denne obklopujete?
 • Predstavte si ľudí, s ktorými ste takmer denne v kontakte – rodinu, spolupracovníkov, priateľov. Aká je energia týchto vzťahov? Koľko je tam lásky?
 • Aká energia je vo vašom pracovnom a domácom prostredí?
 • Akým množstvom lásky zahŕňate seba a svoje telo?

Možno sa vám zdá, že to spolu nesúvisí, ale poďme si to ukázať na pár príkladoch.

Denne stretávate a počúvate kolegyňu, ktorá sa na niečo sťažuje, ohovára ostatných. Jej energia vás ťahá dole.

Ak sa však stretávate s ľuďmi, ktorí sú láskaví, prajní, dobre naladení, usmievaví a majú vás radi, energia, ktorá z týchto vzťahov ide, je veľmi silná.

A čo váš domov? Cítite príval lásky, ked prekročíte prah svojho domu alebo naopak na vás padne ťažoba?

A čo vaše pracovné prostredie?

A ako ste na tom s vašim telom? Ste mu vďačná, že vás denne sprevádza po všetkých vašich cestách alebo sa zaň hanbíte a dokonca ho neznášate?

Vnímate to, ako veľmi na týchto zdanlivo nesúvisiacich veciach záleží?

Energia lásky

Dávanie, aj prijímanie je energia lásky. A sú len dve možnosti: buď je jej málo alebo veľa. Všetci ľudia denne dávajú aj prijímajú. Niektorí dávajú veľa a napĺňa ich to, ale môže sa stať aj to, že pokiaľ dávate príliš veľa, cítite zlobu, hnev, či nenávisť. Vtedy je v tom nízka energia a dennodenne vás ovplyvňuje.

Všetky pozitívne pocity – láska, radosť, šťastie… vibrujú na vysokých frekvenciách a dokážu vás naplniť veľmi dobrou energiou. K týmto pocitom patrí aj VĎAČNOSŤ – a to najmä vďačnosť k sebe. Aj to je forma lásky.

Keď sme vďační, sme naladení na frekvenciu lásky, úprimnosti a dobroty a ženie nás to vpred.

Ak však hľadáte lásku k sebe a k ostatným ľuďom, začnite pátrať v svojom detstve. Dávala vám vaša rodina dostatok lásky? Dostávali ste ju od ľudí, na ktorých vám veľmi záležalo?

Zablokované emócie sa prejavujú na fyzickom tele

Vo všeobecnosti je známe, že sa zablokované emócie môžu prejaviť aj na fyzickom tele. Ak cítite nejaké pnutie, ťažkosti či máte niečo zaseknuté, je veľmi pravdepodobné, že sa usadili práve tam.

Ak máte tieto pocity v pravej časti tela, ide o mužskú energiu, a často to signalizuje problémy s otcom. Ak máte niečo zaseknuté v ľavej časti tela, ide o ženskú energiu a môže to signalizovať problémy s mamou, ale aj nespokojnosť s tým, že ste žena. Pokiaľ pociťujete nejaké napätie, bolesť, diskomfort, tak niekde je zrejme uviaznuté niečo, čo sa z vás potrebuje uvoľniť, aby sa veci dali do pohybu.

Ak si hovoríte, čo i len v duchu, že si nemôžete dopriať lásku, že si ju nezaslúžite, tým pádom sa oberáte aj o možnosť ju prijať.

Objavte, ako si sebavedomo pritiahnuť viac lásky do života počas bezplatnej online prednášky >>>.

Postupne sa môžete zbaviť nánosov toho, čo váš vo vzťahoch ťaží, ktoré vám neprospievajú, a ktoré vám odsávajú energiu.

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná a NLP koučka, expertka na anglický jazyk, mama úžasného 13-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

  Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, e-bookov English: A Love Story, Travel Around The World, vzdelávacích a transformačných online workshopov, webinárov, 8 online kurzov, meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre