SERIÁL: Moja duša vo víre prítomného okamihu 3/5

Každá z nás má svoje vnútorné dieťa. Je to naša podstata, naša duša.

Jej uvoľnenosti, tvorivosti a tomu, aby sa prejavila naplno, neraz bránia bloky, traumy a emocionálne záťaže. O podobách rôznych strachov v nás som písala v predchádzajúcej časti tohto seriálu, ako aj o tom, že ich pôvod je neraz v našom detstve.

Počas cesty na dušu vplývajú rôzne vplyvy z rodinného prostredia, potom školského a neskôr pracovného. Avšak tá nadšená detská duša plná vášne a nespútanosti je stále v nás, stále má veľa túžob, ktoré chce zažiť. Je to teda to kreatívne, tvorivé a slobodné v nás, niečo, čo však rokmi akoby zabúdame.

V Škole šťastia máme na odblokovanie rôznych tráum aj Emočný detox® Vnútorné dieťa. Niekedy máte možno pocit, že stále na niečom pracujete, ale stále čosi nefunguje či už vo vzťahoch, či v práci, v komunikácii. Vtedy je veľmi dobré sa vrátiť do detského obdobia a spomenúť si aspoň na jednu situáciu, v ktorej ste sa takto cítili.

Na to, aby ste v sebe znovu objavili svoje vnútorné dieťa je dôležité zodpovedať si dve otázky:

  • Pri akej aktivite som sa v detstve cítila najviac uvoľnená?
  • Čo mi ako dieťaťu prinášalo najviac vášne do života?

Týmto dvom otázkam venujte naozaj dosť času a napíšte si svoje odpovede. Môže ich byť aj viac. A potom hľadajte spojitosti so súčasnosťou a premýšľajte, ako by ste na to mohli nadviazať.

Každá máme niečo iné, čo bolo pre nás uvoľňujúce a vášnivé. Niektorá si možno napíše tanec, iná spev, ďalšia hru na slepú babu, naháňačku, hojdanie, maľovanie vodovkami, výrobu korálkových náramkov,…

Každá z vás totiž tieto pocity pri niečom zažila, “vyhrabte” to von a zapíšte si to, nech sa vám to môže javiť akokoľvek bizarné. Pretože, keď ste sa už raz takto cítili, dokážete to znova, len to treba pretaviť do súčasnosti. Určite vám to prinesie množstvo radosti a ako už viete, zo seriálu AKO NAČERPAŤ ENERGIU, radosť v živote je základ, aby sa naša energia vibračne zdvihla.

Zlodeji vášne

Čo vám vzalo vášeň a spontánnosť zo života?

Existuje niečo, čo na vás kládlo veľa požiadaviek (okrem rodičov a rodiny), a je to systém.

Už v škôlke to začína a školou pokračuje. Len čo dieťa začne navštevovať takú tú klasickú škôlku, začne upadať jeho spontánnosť, jeho vášeň, pretože musí spĺňať viacero požiadaviek, začne sa klásť dôraz na výkon, pribudnú hodnotenia, v škole známky, porovnávajú ho, a to všetko vplýva na detskú psychiku.

Keď si vezmeme vyučovaciu hodinu v škole, kde dieťa musí sedieť 45 minút a niekoľkokrát takto opakovane počas jedného dňa, tak je to dosť blokujúce. Zoberme si, že  plne sa sústrediť 45 minút je náročné aj pre dospelého.

Takže aj toto je to, čo nám bralo z detskej uvoľnenosti a vášne. A ovplyvňovaní a tlačení na výkon sme tak boli niekoľko rokov.

Ak ste vyrastali v rodine, kde sa kládol dôraz na váš prirodzený vývoj, kde sa vám dostávala podpora a bral sa ohľad na vašu individualitu a tvorivosť, nech už bola akákoľvek, tak je to skvelé.

Ak ste sa však cítili neocenená alebo ste necítili prejav lásky od najbližších, stále sa to nabaľovalo, až vznikli presne tie blokády, o ktorých píšem v úvode.

“Chodila som od malička na tanečnú a v 11-tich rokoch mi otec zakázal tancovať, lebo som sa, vraj, zle učila. Bola som priemerná žiačka v škole.”

Pripomenulo vám to niečo?

Ak vám totiž rodina zakáže to, čo vo vás vzbudzuje vášeň, robí radosť, a dbá sa len o to, aké známky sú na vysvedčení, môže to v deťoch vzbudiť pocit nedocenenia. No a potom už to ide ďalej, až zabúdame oceniť samé seba. Nedokážete oceniť svoj život, to čo už momentálne máte.

Talent je našou súčasťou

Nedostatok vášne a radosti sa potom premieta do sexuality a intimity, aj do oblasti tvorivosti. Pretože každý máme na niečo talent. To znamená, že môžete vytvárať niečo v nejakej oblasti, ale môžete to vytvárať len za predpokladu, že sa uvoľníte a že si to dovolíte.

Práve talent súvisí veľmi so systémami a so zákazmi. Keď vám bolo niečo zakázané, neskôr si to začnete zakazovať samy.

A to zakazovanie sa môže prejaviť aj v tom, že nedokážete byť uvoľnená počas sexu, v partnerskom vzťahu a celkovo, že si sama sebe niečomu bránite a vytvárate bariéry.

O tom, ako objaviť svoje silné stránky a talenty a ako sa vďaka nim posunúť aj pracovne ďalej, sme hovorili aj na online konferencii SAMA SEBOU >>>.

Radosť naša každodenná

Keď tieto bloky v sebe začnete odstraňovať, dovoľovať si a dopriavať si radosť a zábavu a krásu nespútanosti, zmení sa toho naozaj veľa. Lebo vaša duša sa bude cítiť dobre, bude sa tešiť. Urobte si radosť každý jeden deň. Maličkosťami. Píšem o tom aj v mojej knihe Šťastie na dosah.

Keď je vaša duša smutná, potom veľa vecí v živote je smutných. Nie sú také veselé, uvoľnené, žiariace a človek len robí a robí, obieha domácnosť a prácu a na seba mu čas nezostane.

Keď si však každučký deň doprajete radosť, a niečo pre seba urobíte, dostane sa vám do života oveľa viac uvoľnenia. Prestaňte na seba zabúdať, sústreďte sa na seba, a to dieťa vo vás, vaša čistá, slobodná duša sa vám poďakuje.

Hoci máte vždy na duši odtlačok rôznych emócií, blokád, zážitkov, skúseností, ale stále ste slobodná duša, ktorá má možnosť sa rozhodovať v každom momente svojho života.

Energiou, ktorú vysielate ovplyvňujete bližšie aj vzdialenejšie okolie, celú zem. Efekt gule som už spomínala, ale naozaj to funguje tak, že pokiaľ dobrej energie rozšírite do svojho okolia čo najviac, tak môžete rozžiariť veľa ľudí, pretože všetko, čo urobíte, má vplyv na všetky duše na zemi a na všetko, čo sa tu deje.

A čím viac dobra robíte a čím viac osvetľujete cestu ďalším ľuďom, sebe a dvíhate svoje vibrácie, tým vplývate na všetko ostatné. Pretože duša, ktorá je smutná, robí presný opak a ťahá samú seba aj ostatných energeticky dole.

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná a NLP koučka, expertka na anglický jazyk, mama úžasného 13-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, e-bookov English: A Love Story, Travel Around The World, vzdelávacích a transformačných online workshopov, webinárov, 8 online kurzov, meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre