SERIÁL: Moja duša vo víre prítomného okamihu 2/5

v úvodnej časti tohto seriálu sme si povedali, že strachy, úzkosti a obavy sú neraz príčinou toho, že nežijeme v prítomnosti, ale sa fixujeme na budúcnosť v negatívnom poňatí a robíme tak na základe traumatizujúcej minulosti. V tejto časti seriálu sa pozrieme na niekoľko strachov v nás a spôsoby, ako nad nimi zvíťaziť a užívať si prítomnú chvíľu.

Strachy z detstva 

Mnohé, ak nie väčšina, z našich strachov má svoj pôvod v našom útlom detstve. Zamyslite sa, či si pamätáte, z rozprávania alebo máte osobnú spomienku, na váš príchod na svet. Ako ste sa narodili. Pretože, ak sa vám vynorí spomienka na nejaké odlúčenie, strach o niekoho a pod., vie sa to pretaviť do strachu, ktorý neskôr pociťujete napríklad o svojich blízkych. Treba sa sústrediť na to, kde sa to spustilo a vymazať tie spomienky.

Ako na to, vás navedie aj moja bezplatná prednáška, v ktorej vám prezradím 3 tajomstvá, ako otvoriť svoje srdce láske. Registrovať sa môžete zdarma tu >>>.

Ranný strach a očistné rituály duše

Mávam náročné rána, zobudím sa, nevládzem vstať a robiť niečo. Bojím sa, čo sa zase stane. V poslednej dobe mi nevyšlo dosť vecí, mám strach pred ďalším dňom plnom ďalších problémov.”

Spoznávate to? Lenže, my rozhodujeme o tom, aký deň budeme mať. Máme silu a schopnosť rozhodovať o sebe. Aj o tom, či sa necháme zmietať strachmi, alebo si naprogramujeme svoj deň podľa predstáv. Veľmi odporúčam rannú meditáciu.

Urobte si ráno svoj ranný rituál. Pokojne vstaňte o pár minút či o hodinu skôr ako ostatní a venujte sa len sebe. Mobil na noc vypínajte alebo dajte do lietadlového režimu a prvé myšlienky po zobudení venujte sebe.

V meditáciách si nastavíte pocity, aké chcete cítiť, nastavíte si priebeh stretnutí, ktoré vás čakajú, výrazne ňou môžete ovplyvniť aj vaše zdravie. Na to je výborná meditácia na podporu imunity. 

A hovorte si to v prítomnom čase, pretože len čo si to zadáte ako jasný cieľ (som šťastná, celý deň sa mi darí), tak to naozaj nadobudne prítomnú silu a bude sa to tak diať.

Dôležitá však je pravidelnosť. Každý deň bez výnimky. A to platí aj pre večernú očistu. V Škole šťastia máme niekoľko výborných techník a tipov, ako to efektívne zvládnuť. Ak si svoju energiu večer očistíte, zbavíte sa efektu snehovej gule, kedy sa to všetko len nabaľuje, nabaľuje a nabaľuje, idú dni, týždne, mesiace a roky a vám to niečo otravuje celý život.

Očistné rituály duše sú v prvom rade o našom rozhodnutí a v druhom rade o našej dôslednosti a pravidelnosti v ich vykonávaní. Je to ako s čistením zubov. Predstavte si, že si dva týždne nebudete čistiť zuby. A to isté sa deje s vašou dušou.

Pravidelnosťou sa dostávate do vyšších vibrácií, ten deň je iný. A keď sa aj počas neho udeje niečo negatívne, jednoducho to večer vyčistíte, vymažete a ráno začínate odznova s dobrým pocitom.

TIP: Vymažte slovo SKÚSIM zo svojho slovníka

Ak ste si po prečítaní predchádzajúcich riadkov povedali: „OK, to skúsim,” prestaňte si hovoriť, že niečo skúsite. Lebo, keď to poviete, znie to veľmi komplikovane, že to nemusí vyjsť, že je to náročné. Myseľ je nastavená tak, že keď si poviete, že niečo skúsite, tak to pôsobí ťažko. Vyhoďte toto slovo zo svojho slovníka. Nahraďte ho: “Urobím to a bude to tak”.  Slová sú vibrácie a ich význam nás ovplyvňuje. Platí to aj pri ranných a večerných rituáloch.

Strach zo samoty a opustenia

Strach zo samoty môže mať niekoľko spúšťačov, prečo sa deje.

Môže súvisieť s tým, že človek sa tu ako duša cíti opustene, že sa tu cíti sám.

Úplne sám na svete.

Treba si však uvedomiť, že nikdy nie sme úplne sami, vždy sú s nami aj naši ochrancovia a sprievodcovia.

Na tento druh strachu je dobrý Emočný detox® na vzťah s vnútorným dieťaťom, ktorý máme v Škole šťastia. O vnútornom dieťati vám viac napíšem v ďalších častiach tohto seriálu.

Strach z negatívnej reakcie

Často vás môže paralyzovať aj strach z odmietnutia formou negatívnej odpovede. Tu sa treba zamyslieť nad tým, kedy táto trauma vznikla. Veľmi pravdepodobne budú jej korene hlboko v útlom detstve a je dosť možné, že išlo o primárne odmietnutie zo strany rodiča. Aj tu dokáže veľmi pomôcť Emočný detox® na vzťah s vnútorným dieťaťom, ktoré je dostupný v Škole šťastia.

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná a NLP koučka, expertka na anglický jazyk, mama úžasného 13-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, e-bookov English: A Love Story, Travel Around The World, vzdelávacích a transformačných online workshopov, webinárov, 8 online kurzov, meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre