SERIÁL: Moja duša vo víre prítomného okamihu 5/5

Neraz je na deti kladená oveľa väčšia zodpovednosť, ako sú v danej chvíli schopné zvládať. Možno ste to zažili samy. Napríklad, mnohé ženy ako malé dievčatká niesli obrovské množstvo zodpovednosti za súrodencov, za to, ako sa kto správa. A deti sa zrazu prestanú hrať.

Nemyslí sa tým, že sa prestanú hrať nejakú konkrétnu hru, ale súvisí to s ich uvoľnenosťou a vášňou.

Deti sa dokážu úplne vžiť do činnosti, ktorú robia a svet okolo akoby nebol, sú v inom svete. Sú oveľa viac napojené na duchovný svet, na svoju dušu, aj na kreativitu.

Čím menej sa dieťa hralo, tým menej je v dospelosti uvoľnené. A keď si prečítate riadky vyššie, tak to do seba celé zapadá ako skladačka.

Ak sa chcete v dospelosti napojiť na svoju dušu, vráťte sa k nej cez činnosti, ktoré vo vás vzbudzovali radosť a vášeň. Ako na to, píšem v tretej časti tohto seriálu >>>.

Ak máte deti, podporte ich v tom, že sú krásne, šikovné, keď sa im v niečom darí, lebo tým im dávate obrovský základ do života. Niekedy si rodičia myslia, že keď dieťa chodí na xx krúžkov a má všetky možné veci, že to bude vkladom do jeho života.

Dôležité je však nechať deti deťmi. Netreba im robiť taxikára na „tristo” krúžkov, ale dať im priestor aj na voľnú hru. A hoci v tých krúžkoch vynikajú, ale tie majú nejakú schému a program, chýba tam tá voľná hra. Deti sa už nevedia ani nudiť. Pretože taká tá zdravá nuda burcuje kreativitu.

Určite je dôležité, aby deti nejaké krúžky mali, ale doprajte im čas na voľnú zábavu. A urobte si s nimi nasledujúci večerný rituál. Tesne pred spaním, keď už dieťa leží v posteli, sa ho spýtajte:

Čo sa ti dnes podarilo?

Čo ťa dnes potešilo?

Čo nové si sa dnes naučil/a?

A rovno si to tiež zodpovedzte s nimi. Obrovsky tým podporíte ich sebavedomie a naučíte ich pomenovať aj to, čo možno nevyšlo úplne podľa predstáv, ale z čoho si vzali to a ono. Je to nádherná forma sebareflexie a spravíte im tým obrovskú službu, doprajete ich duši slobodný rozvoj.

Koncept sebalásky

A opäť sa dostávame k tomu, o čom píšem a hovorím veľmi často, a to k sebaláske. Deti, keď sú malé, nerozmýšľajú o tom, či sa majú radi, či sú pekné a pod. Toto im vtláča okolie. Niekomu skôr, niekomu neskôr.

Keď sa narodí bábätko, to je také odovzdané, má v sebe najväčšiu uvoľnenosť. Tým ďalším obdobím, ktoré prichádza, je to v ňom väčšinou postupne utlmené a pokiaľ sa mu upiera to, čo potrebuje, nemá dostatok lásky k sebe, začne sa posudzovať.

Sebalásku k sebe potrebuje pestovať každá sama. Nikto iný to pre vás neurobí. A ak sa vám niekde vynárajú vety, že je to egoistické, že je to namyslenosť, že sa to nepatrí, tak to sa ohlasujú tie vety, ktoré vás naučili, ktoré máte nahraté v hlave a na pozadí sa vám spúšťajú. A toto viete vyladiť a prečistiť. Veľa sme o koncepte sebalásky hovorili aj  na online konferencii SAMA SEBOU >>>.

To, čo sa stalo v minulosti, je fakt, to už nezmeníte, ale môžete zmeniť energetický náboj, a emocionálnu záťaž, ktorá je s tým spojená. A to sa robí prostredníctvom Emočných detoxov® a v Škole šťastia máme aj priamo Emočný detox® na vnútorné dieťa.

“Ako dievčatko som sa rada predvádzala pred zrkadlom. Obliekla som si krásne šaty, použila mamine šminky, obula jej topánky. Rodičia mi začali vravieť, že som namyslená. Keď som sa po rokoch učila znovu objavovať lásku k sebe, bolo mi to divné. Či predsa len nie som namyslená. Keď som začala mať opäť rada samu seba, druhým to vadí, že si doprajem to, čo ma baví a teší.”

Na tomto mini príbehu vidieť, ako sa to, čo sa na vás nalepí v detstve s vami ťahá veľmi ďaleko. A tú lásku potom treba v sebe znova objaviť, ono to vo vás všetko je. Preto je to o znovuobjavení vnútorného dieťaťa, radosti, vášne.

Vy ste pre seba ten najdôležitejší človek na svete.

Uvoľnenie vnútorného dieťaťa je veľmi podstatné, pretože vplýva na vzťahy, na kariéru, prosperitu, zdravie, vitalitu, na všetko. Ako veľmi si doprajete svoju dušu počúvať, ako veľmi sa chcete posunúť aj v profesionálnej oblasti, ako veľmi veľa vášne chcete zažiť, aké zážitky si chcete dopriať, akými ľuďmi chcete byť, to je to, čo ovplyvňuje naša duša.

Ak je vaša duša smutná, vyberá si zážitky a skúsenosti, ktoré pre ňu nie sú prínosné.

Každý z nás má svoj vlastný plán duše, ale vždy máme možnosť slobodnej voľby.

A práve to rozhodovanie by malo byť v tom, že si vyberiete to, čo nám robí viac radosti, prináša viac vášne. Čo vyžarujete, to dostávate. A keď z vás radosť nejde, tak radosti veľa nezažívate. Ak chcete žiť v radosti, je dôležité si je aj viac dopriať.

A čo sa týka tej druhej časti príbehu, ľuďom vadí, keď vibrujú na inej frekvencii a chcú vás nevyhnutne stiahnuť k sebe dolu. Robia to tým sťažovaním, že sa im nepáči, čo robíte, pripadá im to divné, chcú vás stiahnuť späť. Vy už ale máte vnútornú silu odolať a ísť ďalej, a skôr idete ťahať ľudí viac k svetlu ako k tme. Tri tipy ako otvoriť svoje srdce láske sa dozviete v online prednáške AKO SI VYLIEČIŤ ZLOMENÉ SRDCE Z NEŠŤASTNEJ LÁSKY >>>.

Často sa stáva, že mužom vadí, že sa ich žena rozvíja, ale potom, keď sa jej začne dariť v práci, začne to pociťovať aj rodina, že to prináša aj oveľa viac radosti a uvoľnenia, tak to začnú oceňovať. A zrazu im to začne vŕtať v hlave, že to nie je len tak a postupne sa aj oni začnú dostávať na tú cestu. Dôležité je však prestať ich tlačiť, presviedčať a dať im čas.

Robte to, čo robíte, zveľaďujte seba, svoje okolie a svoju dušu a uvidíte, že ten, komu to spočiatku vadí, sa skôr či neskôr začne pýtať, čo robíte, začne túžiť po tom, aby to tak fungovalo aj jemu. O vzťahu našej energie k ostatným píšem v tretej časti seriálu AKO NAČERPAŤ ENERGIU >>>.

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná a NLP koučka, expertka na anglický jazyk, mama úžasného 13-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, e-bookov English: A Love Story, Travel Around The World, vzdelávacích a transformačných online workshopov, webinárov, 8 online kurzov, meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre