SERIÁL: Ako načerpať energiu 1/4

Veľmi sa teším, že ste sa práve pustili do čítania prvej časti môjho blogového seriálu o tom, ako načerpať energiu, pretože bude naozaj transformačný. Hneď v úvode chcem povedať tú najpodstatnejšiu vec.

Všetko je energia. Je len na nás, ktorú si vyberieme a ktorú v sebe pozdvihneme.

Žijeme v situácii, keď sa všade okolo nás víri strach. Strachom myslím všetky negatívne pocity, ktoré môžeme v súčasnosti zažívať. Tam, kde je strach, tam sú veľmi silno zastúpené tmavé, temné, negatívne energie. 

Hrnie sa to na nás zo všetkých strán. Či už si pustíte správy, zapnete si internet, zájdete do obchodu alebo sa rozprávate s blízkymi. V našej online Škole šťastia sa pravidelne venujem aj online koučingu na rôzne aktuálne témy a tentokrát som sa rozhodla sprístupniť vám aj prostredníctvom tohto blogového seriálu to, čo učím klientov, rodinu a známych. Pretože mojím cieľom a na čom mi naozaj záleží je, aby ste sa cítili lepšie. Aby nad strachom prevládala láska, teda pozitívna, vibračne vysoká energia. 

Na čo sa môžete tešiť?

V prvej časti seriálu si povieme o tom, čo sa to vlastne okolo nás a v nás deje, prečo sa to deje a ako sa k danej situácii postaviť.  V ďalších častiach sa môžete tešiť na to, ako podporiť pozitívnu energiu vo vzťahu k sebe, k svojmu okoliu aj v prostredí, v ktorom žijete a prezradím vám aj niekoľko jednoduchých, ale veľmi účinných techník na pozdvihnutie vibrácií nielen v sebe, ale aj vo svojom okolí.

Prečo sme sa ocitli v tejto situácii?

Mnohé z vás sú teraz zatvorené doma a nemôžete sa venovať tomu, čomu ste sa venovali ešte pred niekoľkými týždňami. Iné možno chodíte do práce za sťažených podmienok. Niektoré ste o prácu prišli, iné riešite, ako sa dostať zo zahraničia domov. Jednoducho, je to náročné.

Bez ohľadu na to, že ide o ekonomickú a zdravotnú krízu, tak to celé vnímam z duchovného pohľadu ako nevyhnutný čas na spomalenie. Čas na ešte intenzívnejšiu cestu do svojho vnútra, ako kedykoľvek predtým. Ideálny čas začať vnímať samé seba, vrátiť sa k sebe a počúvať svoju dušu. Čas na vrátenie sa do prítomného prežívania našej životnej cesty. 

Len sa zamyslite nad tým…

Ako ste fungovali začiatkom tohto roka?

Čo všetko ste nestíhali?

Ako veľmi ste boli rozbehané?

Odrazu sa čas spomalil. Možnosti sa okresali, zminimalizovali. Minimalizmus, o ktorom sme tak často počuli a len mávli nad ním rukou, že aj tak nemáme teraz čas triediť a selektovať, že až raz… je zrazu tu.

Sme nútené zostať na nejakom mieste a nevyhnutne nás to núti spomaliť a započúvať sa, čo nám naša duša vlastne hovorí. 

Toto celé sa nedeje preto, aby to bola len bolesť pre bolesť. Ale preto, aby sme sa dokázali rozvinúť a uzdraviť. Uzdraviť svoju dušu, na ktorú boli doteraz vyvíjané veľké tlaky.

Pozrite sa okolo seba. Len čo sa zastavil život v mnohých metropolách, prečistila sa aj príroda, zrazu začali fungovať veci viac aj v environmentálnom zmysle slova. 

Aj na tom možno vidieť, aký veľký dopad malo naše konzumné fungovanie spoločnosti na život, na planétu. 

Pokým nespomalíme a nezapočúvame sa do toho, čo nám hovorí naša duša, zmena nemôže nastať.

To, čo sa stalo v celosvetovom merítku, je dosť drastické a dramatické. Je to kríza na mnohých úrovniach, ale zároveň je to priamy dôsledok krízy človeka, jeho prežívania života a jeho spoločenského nastavenia.

Zrazu sa všetko zredukovalo na minimum. Všetky vymoženosti, ktoré sme dennodenne mali k dispozícii, už boli nezvládnuteľné pre prírodu a aj pre naše celkové fungovanie. 

Niečo nás muselo zastaviť a začať uzdravovať. Teraz je to o našom postoji k tomu, čo sa deje.

Príjmime túto situáciu ako dar. Poďakujme za ňu.

Photo credit: Unsplash

O sebe rozhodujeme my samy

Určite budete namietať, že tie hrozivé scenáre a strach z budúcnosti niekedy človeka doslova mátajú. Nedá sa to odmyslieť. Avšak to, že na nás doľahnú strachy, je normálne. Sme emocionálne tvory. Nikto na svete (ani žiadny veľký duchovný majster) nie je nonstop vyladený na obláčiku.

To, z čoho vyskakujú tie negatívne myšlienky a strach, to je naše ego. Naša duša je nastavená inak. Naša duša nám vždy hovorí, čo môžeme spraviť. Len ju mnohí často nepočúvajú, lebo ju prekrikuje ego.

Toto je čas, kedy sa môžete viac napojiť na svoju intuíciu, na svoj vnútorný hlas. Vaša duša vie, kam sa má posunúť, čo má spraviť, aj ako sa má zariadiť.

Povedzte STOP negatívnym hlasom a myšlienkam. Vy sama sa slobodne rozhodujete o sebe, aj o svojom prístupe k životu. Vy máte možnosť prevziať kontrolu nad tým, ako riešite situácie. Je to vaše slobodné rozhodnutie, ako sa cítite a ako sa vám darí v danej situácii.

Sme plné emócií, to je úplne normálne, ale treba uprednostňovať a dvíhať tie, ktoré sú pozitívne. A premýšľať aj o sebe samej v pozitívnom duchu, prestať si nadávať a zhadzovať sa. 

V ďalšej časti tohto seriálu vám prezradím jednu veľmi účinnú a rýchlu techniku, volám ju MAGICKÁ FORMULKA, ktorá vás podporí pri harmonizovaní vzťahu so sebou aj inými ľuďmi.

Na začiatok sa na seba, svoje telo a svoju dušu nalaďte pomocou meditácie na posilnenie imunity, ktorú som pre vás vytvorila spolu s lekárkou MUDr. Naďou Šoltýsovou.

Cesta uzdravenia

Cestou uzdravenia je láska. Lásku si zaslúži každá z nás, každá by jej mala mať v živote čo najviac.

Lenže tam, kde je strach, tam nie je láska. Tam, kde je tma, nie je svetlo.

Nech už sa nachádzate v akejkoľvek fáze svojho osobnostného rozvoja, prípadne ste celkom na štarte, je veľmi dôležité si uvedomiť si to, čo som napísala na začiatku – všetko je energia. 

Ak prevláda energia strachu, potláča energiu lásky. A naopak, keď prevládne láska, potlačí sa strach. Jednoduché, však? Ale ako na to? 

Povieme si o tom v budúcej časti nášho seriálu. Dovtedy vás pozývam objaviť 3 tajomstvá, ako otvoriť svoje srdce láske na mojej bezplatnej online prednáške.

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre