SERIÁL: Ako načerpať energiu 4/4

Keď sme zo dňa na deň zostali zatvorené doma, mnohé ste sa pustili do prác, ktoré ste dlho odkladali. Vytriedili ste skrine, utreli prach na miestach, ktoré ste doteraz pre nedostatok času obchádzali, upratali si v zásuvkách a vyhádzali staré nepotrebné či pokazené veci.

Toto je ďalší skvelý moment, ktorý prišiel. Zresetovali sme, upravili, opravili sme naše príbytky. Hoci sa do toho viac menej púšťame každú jar, túto sa to ešte viac prehĺbilo. Čistíme svoje domy od nánosov zimy, negativity, záťaží, starých emócií, všetkého. 

Mám pre vás v tejto chvíli inšpiratívne 2 výzvy.

photo credit: unsplash

1. Výzva: Očista vonkajšieho a vnútorného priestoru

Jedno s druhým súvisí. Zbavte sa vecí, ktoré nefungujú a preklopte to aj do vašich vzťahov. Ak máte doma nejaké staré fotky a predmety, ktoré sa vám viažu k predchádzajúcim vzťahom, ktoré sú nefunkčné, zbavte sa ich. Zrecyklujte ich alebo spáľte. 

Je v nich stará stagnujúca energia, ktorá vás brzdí v nových veciach v živote. Nezabúdajte, všetko je energia, takže nech sa vám to zdá akokoľvek scestné, je to tak.

Toto sa týka aj fotiek, ktoré máte online alebo uložené v albumoch na sociálnych sieťach, ak sú už neaktuálne, vymažte ich. 

Zbavte sa vecí a fotiek (či už reálnych alebo online), ktoré vo vás vzbudzujú negatívne pocity, energeticky vás ťahajú dolu, príp. súvisia s ľuďmi, s ktorými už nechcete byť vo vzťahu. Verte mi, že sa budete cítiť oveľa ľahšie. Pokiaľ vo vás staré fotky zanechávajú neutrálny či pozitívny pocit, samozrejme, vyhadzovať ich nemusíte. Počúvajte svoje pocity.

photo credit: unsplash

2. Výzva: Každý deň sa zbavte vecí s negatívnou energiou

Vyzývam vás, počas nasledujúcich deviatich dní každý deň odstráňte 27 vecí, aby ste sa zbavili negativity a záťaží. Môžu to byť už spomínané staré fotky, predmety, oblečenie, ktoré ste dlho nemali na sebe, alebo sa vám spája s nejakými nepríjemnými situáciami, či obdobím, na ktoré chcete zabudnúť. Vyhoďte všetky nefunkčné fixky, perá, polámané veci. Jednoducho veci, ktoré majú v sebe negatívnu energiu. Prostredie, v ktorom žijete a bezprostredne vás ovplyvňuje, sa energeticky zdvihne a vy môžete túto energiu následne čerpať.

Určite všetky poznáte ten pocit, keď upracete v skrini, umyjete okná, či vyčistíte a poukladáte veci na písacom stole. Je to pocit ľahkosti a nie je to náhoda. Vonkajšia a vnútorná energia sa navzájom ovplyvňujú. Tipy, ktoré vám v tomto seriáli dávam nie sú len teoretické, naozaj takto fungujem aj ja, učím to mojich najbližších, aj individuálne klientky v Škole šťastia. Je to niečo, čo žijem.

Sústreďte sa v tieto dni na seba, na svoje potreby, na svoj život, prostredie, v ktorom sa bezprostredne nachádzate a začne sa to veľmi veľa meniť. A energiu budete môcť načerpať.

Verím, že poznanie, že o tom, ako sa budete cítiť rozhodujete výhradne vy samé, je pre vás už samo o sebe radostné. Ak chcete na sebe pracovať aktívne v kruhu žien, ktorým na sebe záleží, pozývam vás do našej Školy šťastia. V rámci nej nájdete množstvo transformačného obsahu, ktorý neustále aktualizujeme, máme tu podporu v kruhu žien v rámci diskusného fóra. 

Do školy sme zaradili aj rubriku ZDRAVIE JE ZÁKLAD. Táto rubrika vznikla v spolupráci s lekárkou MUDr. Naďou Šoltýsovou, rovnako ako meditácia na posilnenie imunity, o ktorej píšem v druhej časti seriálu o energiách.

Naďa Šoltýsová nám poskytuje informácie ohľadom súčasnej situácie, aj návody, ako sa energeticky zdvihnúť, čo pre seba urobiť a ako sa k danej situácii postaviť. 

Ide o veľmi praktické návody a informácie z lekárskeho uhľa pohľadu, napríklad, ako na dezinfekciu rúk a predmetov vo svojom okolí, čo nám posilňuje imunitu, prečo nosiť rúška a ako sa o ne starať.

Ak sa aj nestanete členkami Školy šťastia, je to úplne v poriadku. Môžete na sebe pracovať samy, ale naozaj sa rozvíjajte každý deň a každý deň myslite na seba, robte meditácie, zamerajte sa na to, aby ste počúvali svoju dušu. Kto má rád vôňu kníh, odporúčam moju knihu Šťastie na dosah.

Venujte sa v tieto dni samé sebe, rozvíjajte svoje vzťahy, pozerajte sa najbližším ľuďom čo najviac do očí, aby ste si prepojili svoje duše a prehĺbili váš vzťah, či už s deťmi, či s partnermi. A pokiaľ partnera nemáte a ťaží vás samota, zamerajte sa na seba. Ak sa budete cítiť sama v sebe dobre, pritiahnete si do života človeka, s ktorým budete rezonovať, s ktorým sa budete cítiť dobre a s ktorým môžete byť v harmónii. 

 

 

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre