Magické rituály na odľahčenie duše (nielen na Halloween)

Každý rok je 31. október dňom starobylého keltského festivalu ohňa Samhain, v súčasnosti označovaného ako Halloween. Týmto dňom sa u Keltov končilo leto a začínalo obdobie zimy.

Nastáva obdobie plné intenzívnej energie, ktoré nám ponúka priestor na našu vlastnú transformáciu. V tomto čase sa fyzický svet a svet duchovna veľmi približuje. Je to čas na vhľad do seba a uvoľnenie všetkého, čo nás ťahá dolu, aby sme sa mohli pripraviť na novú energiu nasledujúceho roka.

Schopnosť priťahovať si dobrú energiu do života je veľmi podporená a (nielen) v tento deň môžete vďaka rôznym čarovným rituálom odľahčiť svoju dušu, oslavovať a vedome obohatiť svoj život.

MAGICKÝ RITUÁL OHŇA

Na Halloween sa vačšinou využívajú rôzne temné aktivity alebo kostýmy, ale pamätajte na to, že Samhain je predovšetkým festival ohňa. Vytvorte si preto rituál, ktorým sa poďakujete živlu oheň za jeho silu a podporu pri odstránení všetkej negativity, ktorá vás zaťažuje.

Tento rituál môžete spraviť buď sami, alebo v spoločnosti niekoho blízkeho, komu dôverujete.

POSTUP:

 • Zoberte si pero a papier a požiadajte každého zúčastneného (alebo len seba), aby ste na papier napísali to, čoho sa momentálne chcete zbaviť a očistiť to ohňom.
 • Keď to máte napísané, hoďte tento papier do ohňa, buď pokiaľ môžete spraviť oheň niekde vonku, alebo len doma spáľte tento papier pri sviečke. Buďte opatrní a s ohňom narábajte bezpečne a len v priestore, ktorý na to je vhodný.
 • Dovoľte ohňu, aby vás očistil od všetkej negativity a určite mu za to poďakujte!
 • Pozvite do svojho života novú dobrú energiu, ktorá vás podporí a rozžiari (napríklad lásku, pokoj, zdravie, hojnosť…). Ako? Úplne jednoducho. Pohodlne si sadnite, zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite a vydýchnite, zatvorte na chvíľku oči a zamerajte pozornosť na svoje srdce. Uvedomte si, ako ste vďačná svojmu srdcu, že vás všade sprevádza, a ako ste mu vďačná za to, že žijete. Potom poproste úprimne vesmír o to, čo by ste rada vo svojom živote momentálne chcela podporiť. Môžete požiadať o viac lásky, radosti do života, o viac pokoja a podobne. Keď žiadate, tak sa sústreďujte predovšetkým na pocity a kvality, ktoré si chcete do života pritiahnuť.

MAGICKÝ RITUÁL 7 SÍL

Keďže Samhain je bránou k transformácii, môžete spraviť nasledujúci rituál 7 síl alebo 7 silných vlastností.

 • pravdivosť
 • čistota
 • viera
 • trpezlivosť
 • láskavosť
 • seba-ovládanie
 • odhodlanosť

POSTUP:

 • Napíšte si každú z uvedených vlastností na kus papiera, zrolujte ho a dajte ho do krabice alebo na stôl.
 • Zamiešajte papieriky v krabici alebo na stole.
 • Spýtajte sa: Ktorá z týchto vlastností je momentálne moja najsilnejšia?
 • Vyberte papierik.
 • Dajte papierik naspäť do krabice alebo ho znovu zrolujte a dajte na stôl.
 • Znovu zamiešajte.
 • Spýtajte sa: Ktorú z týchto vlastností momentálne potrebujem najviac podporiť a rozvinúť?
 • Vyberte papierik.

Potom sa podporte tým, že zameriate pozornosť predovšetkým na vlastnosť, ktorá potrebuje vašu pozornosť a spravíte konkrétny krok pre to, aby ste ju zlepšili alebo rozvinuli. Zároveň sa tiež poďakujte za tú vlastnosť, alebo silu, ktorá je momentálne vaša najsilnejšia!

9 DŇOVÁ OČISTNÁ VÝZVA

Zredukujte od dnes každý deň počas 9 dní po sebe každý deň 27 vecí (buď v domácom, alebo v pracovnom prostredí). ÁNO, KAŽDÝ DEŇ 27.

POSTUP:

 • predať
 • darovať niekomu, komu spraví tá konkrétna vec úprimnú radosť
 • vyhodiť
 • zrecyklovať (napr.: vyrobiť z toho niečo iné, nové)

Všetko, čo už nechcete, aby sa s vami ťahalo do budúcnosti, alebo to je niečo, čo vás už v tomto období nevystihuje a máte to len preto, že sa neviete vzdať pocitu, že sa do tých starých šiat zmestíte alebo že tie návliečky ešte budete používať a podobne. Ak si nie ste istá, či určitý predmet vyhodiť, alebo nie, spýtajte sa sama seba, či tá vec zodpovedá tomu, ako sa chcete v budúcnosti cítiť.

Zbavte sa kníh, CD-čiek a DVD-čiek, ktoré už s vami momentálne absolútne nerezonujú alebo vám pripomínajú staré vzťahy a minulosť celkovo. Zbavte sa zvyškov jedla v chladničke a po skriniach, potravín, ktoré sú po záruke, alebo vitamínov a liekov, ktoré už dlho neužívate a tiež im mohla prejsť doba trvanlivosti.

Vyhoďte z kuchyne všetko náčinie, ktoré nepoužívate alebo ktoré je pokazené, obité alebo zlomené. Vyhoďte všetky perá, ktoré už nepíšu, vyschnuté fixky, polámané ceruzky, staré noviny a časopisy.

Zbavte sa jednoducho všetkého, čo sa vám spája s niečím nepríjemným alebo s niečím, čo už nie je aktuálne. Jednoducho s minulosťou, ktorá sa už nevráti spať. Aj keby to malo byť radikálne vyhadzovanie vecí, šiat a predmetov. Po tomto upratovaní sa pozrite okolo seba a zbadáte, či to, čo okolo vás zostalo, je stelesnením toho, ako chcete žiť a cítiť sa v budúcnosti.

„Jedným zo zákonov fyziky je, že príroda nemá rada prázdnotu.“ ~ Aristoteles

Čiže je prirodzené, že príroda chce, aby sa každý prázdny priestor niečím vyplnil. Jednoducho príroda nemá v láske, keď je niekde prázdno. To zároveň znamená, že keď si na to vytvoríte priestor, pritiahnete si nové, lepšie, krajšie veci a príležitosti…

Keď sa však držíte starých vecí a záležitostí, uvoľnená energia nemôže vstúpiť dnu, k vám. Dovoľte preto novej energii a novým možnostiam a príležitostiam, aby vstúpili do vášho života a priniesli vám novú radosť a šťastie 🙂

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

  Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre