Ako rodinné stretnutia ovplyvňujú splnenie vašich snov (nielen na Vianoce)

Blížia sa sviatky pokoja, lásky a porozumenia….. Pociťujete to takto? Cítite sa s blížiacimi sa sviatkami pokojnejšie, chápavejšie a plná lásky? Pravdou je, že nadchádzajúce sviatky majú aj svoju temnejšiu stránku.

Predstavte si, ako stojíte pred dverami vašich blízkych a chystáte sa ich navštíviť. Ruky máte plné darčekov, dobrého domáceho jedla (a pitia) a tajne dúfate, že tento rok to prebehne hladko a pokojne.

V mnohých rodinách sa však často stáva, že akonáhle sa dvere otvoria, tak veľakrát už z chodby ( a to ste si možno ešte ani nestihli odložiť kabát a vyzuť topánky) sa na vás vrhne niekto z rodinných príslušníkov a začne sa vás vypytovať otázky typu:

Ako to vyzerá s tvojim novým priateľom? Kedy bude svadba? Kedy plánujete bábätko? Ešte stále nikoho nemáš? Mladšia už nebudeš… Už ti zvýšili plat? Vyzeráš dosť unavene… Máš dosť roboty? Kedy plánujete ďalšie dieťa? Vy ste sa rozišli? Prečo? Už si zavolala tej kaderníčke, na ktorú som ti minule dala kontakt? Nie je ti ten sveter nejaký malý? Koľko si pribrala?…..

Photo credit: unsplash.com / Toa Heftiba

Rodinné stretnutia sú často obrovským náporom na psychiku a siahodlhé opakujúce sa rozhovory doslova tnú do živého… Nie každý ich však zvláda elegantne a s ľahkosťou. Milióny otázok a komentárov počas rodinných stretnutí, ktoré sa týkajú buď vášho výzoru, vzťahov, práce, stavu vášho bankového konta, sexuality, náboženského alebo politického presvedčenia, počtu detí, zdravia a akýchkoľvek tajomstiev, o ktoré sa nechcete deliť, vyťahujú na povrch rôzne nespracované negatívne emócie a bloky, o ktorých ste si mysleli, že ich nemáte, alebo že ste sa ich už nadobro zbavili.

Častokrát môže byť opak pravdou. To znamená, že rôzne „nevinné“ otázky a komentáre vašich blízkych vám počas spoločných stretnutí môžu spúšťať strach, stres, nervozitu, úzkosť, depresiu, hnev, smútok… To je tá temnejšia stránka rodinných sešlostí pri pohári vína a chutnom sviatočnom menu.

Photo credit: unsplash.com/ rawpixel

DOBRÁ SPRÁVA ale je, že všetko to, čo vám rodinné stretnutia ťahajú na povrch a dávajú vo forme nespracovaných emócií, blokov a tráum, je zabalený darček, o ktorom neviete, čo sa v ňom skrýva.

Aj keď to môže vyznievať paradoxne, tak akonáhle niekto svojim komentárom alebo „nevinnou“ poznámkou, či otázkou vo vás spustí negatívnu emóciu, tak je to náročné a nepríjemné. Ale, čo vám to zároveň dáva, je to, že máte možnosť zreflektovať sama seba a príležitosť spraviť niečo pre to, aby sa táto negatívne emócia vo vás uvoľnila. Človek, ktorý vás na prvý pohľad zaťažil, je vlastne niečo ako váš učiteľ na vašej ceste životom a dáva vám dar uvedomenia si toho, čo vás vnútorne obmedzuje a čo vám bráni plniť si svoje túžby a sny.

Photo credit: Nora Šulíková

Často sa stáva, že sa od seba odpojíme práve vtedy, kedy by sme sa mali započúvať do seba čo najviac a venovať si viac času, ako kedykoľvek predtým. Pokiaľ máte pocit, že toho stíhate veľmi málo, alebo sa príliš stresujete, alebo vás ľudia naokolo vytáčajú, tak by ste sa mali hneď v tejto chvíli zastaviť a dopriať si niečo LEN PRE SEBA.

Pripravila som pre vás niečo naozaj mimoriadne: KOLEKCIU 24 MEDITÁCIÍ, niečo ako adventný kalendár plný harmonizujúcich meditácií, ktoré vás vytrhnú z víru každodenného naháňania sa a pomôžu vám sprítomniť sa a užívať si prítomný okamih naozaj do hĺbky. Pokiaľ to stihnete do 24.12.2021, tak si postupne môžete vypočuť každý deň inú harmonizačnú meditáciu zDARma tu >>>

Môžete tak s ľahkosťou predísť náročným rodinným stretnutiam a zostať v úplnej pohodičke a kľude 🙂

PS: Pokiaľ vás rodinné stretnutie veľmi znekľudnilo a spustilo vo vás znepokojivé pocityďalšiu podporu odo mňa nájdete tu >>>

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre