Ako si poradiť so záchvatovým prejedaním

Veľa ľudí si myslí, že emocionálne alebo záchvatové prejedanie je výsledkom nedostatku sebakontroly. Avšak s čím sa veľmi často stretávam u svojich klientov (a viem to aj z vlastnej skúsenosti s prejedaním sa) je fakt, že takáto forma prejedania sa je veľmi zriedkavá.

Otázku a inšpiráciu na dnešné video mi poslala Gabriela, ktorá píše:

“Ako si poradiť so záchvatovým prejedaním, ktorému čelím už roky a stále má nado mnou moc? Beriem to ako obrovské osobné zlyhanie, navyše mi to znepríjemňuje život po každej stránke. Paradox je, že sa už nejaký čas zaujímam o osobný rast, no stále som tam, kde som bola.“

Photo credit: Deva Williamson, unsplash.com

Keď si odpoviete minimálne na jednu z nasledujúcich otázok ÁNO, tak sa dnešná téma týka aj vás a mám pre vás 5 konkrétnych tipov, ako sa uvoľniť zo zovretia emocionálneho až záchvatového jedenia.

Jete, keď ste v strese?
Jete, aj keď necítite hlad?
Jete preto, aby ste sa cítili lepšie?
Odmieňate sa jedlom?
Vytvára vám jedenie pocit bezpečia?
Je jedlo váš najlepší kamarát?

Kliknite na video a zistite, ako sa môžete ľahko uvoľniť zo zovretia záchvatového jedenia.

Keď sa Vám dnešné video páčilo, zdieľajte tento článok na Facebooku a napíšte mi dolu v komentároch, či dokážete čeliť emocionálnemu prejedaniu sa.

 

Šťastie máte na dosah oveľa viac, ako si možno v tejto chvíli dokážete predstaviť. ~ Nora Šulíková

 

 

Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre