Ako prekonať strach z neúspechu

Často máme tendenciu považovať neúspech za niečo vyslovene negatívne, niečo, čo odráža naše schopnosti, hodnotu a náš potenciál. Ale tento pohľad nás často odrádza od toho, aby sa nám v živote darilo lepšie a aby sme mohli žiť život, aký túžime žiť.

Strach z neúspechu je u mnohých z nás zafixovaný z detstva, keď sa nás rodičia pravdepodobne snažili ochrániť a na mnohé naše pokusy hovorili NIE. Po miliónkrát zopakovaných zákazoch a NIE sme začali oveľa viac kontrolovať to, čo a ako robíme. A skoro neustále vyhľadávame nejakú autoritu, ktorá nám potvrdí, že to, čo robíme je dobré.


Postupom času, ako sme rástli, sa táto kontrola stala podvedomou a vlastne mnohí ani netušia, že to v sebe majú.
Prekonanie strachu z neúspechu nie je jednoduché, ale dá sa odstrániť viacerými jednoduchými spôsobmi.
Vo videu Vám prezradím, ktoré konkrétne to sú 🙂
 

Keď sa Vám dnešné video páčilo, dajte mu like na Facebooku, zdieľajte ho a napíšte mi dolu v komentároch, či sa bojíte neúspechu a ako sa vám darí prekonať strach?

Máte otázku, na ktorú ste vo videotipoch zatiaľ nenašli odpoveď? Navrhnite svoju tému a odpoviem Vám vo videu. 

Ak ste si ešte nestiahli zadarmo Váš Denník úspechov, kliknite sem a zlepšite si výrazne svoj pocit zo seba hneď teraz.

Šťastie máte na dosah oveľa viac, ako si možno v tejto chvíli dokážete predstaviť.Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre