Ako objaviť svoje poslanie v živote

Čo je to vlastne poslanie v živote alebo ako ho nájsť? Keď sa chcete zamerať na to, aby ste ho objavili, tak mám pre vás veľmi jednoduchý návod. 

Poslanie v živote je to, po čom vaša duša túži a čo chce v tomto živote naplniť. Kvôli čomu sem bola doslova poslaná. 

Vaša duša je tu preto, aby sa v tomto živote naplnila, aby sa naučila nové veci, aby získala rôzne skúsenosti a mohla zažiť rôzne zážitky. Poslanie v živote je to, kam a akým spôsobom sa má uberať, aby to všetko mohla zažiť, aby sa mohla cítiť dobre a vo výsledku, aby vy ste mohli žiť spokojný a šťastný život.

Otázky, ktoré vám pomôžu vaše poslanie v živote objaviť, sú v podstate veľmi jednoduché a nájdete ich aj v knihe Šťastie na dosahKeď sme boli ešte malé deti, naša duša nebola zahádzaná toľkými povinnosťami, rôznymi vzťahovými problémami, podmienkami alebo rôznymi zákazmi, či príkazmi. Keď sme boli ešte úplne maličkí, tak sme boli oveľa čistejší, doslova nezanesení a duša v nás bola uvoľnenejšia, otvorenejšia a napojená na všetky zdroje.

Lenže toto napojenie sa postupne odpojilo vplyvom rodiny, škôlky, školy, rôznych inštitúcií, náboženstiev a podobne, čiže jednoducho, všetko, čo na nás vplývalo od detstva až doteraz, prispelo k tomu, že mnohí ľudia sa cítia stratene, nevedia, kde sa nachádzajú, čo majú so sebou robiť, kam sa majú v živote pohnúť a vôbec netušia, čo je ich poslaním. Mnohí sa taktiež často pýtajú sami seba, prečo sú vlastne na svete. Je preto dôležité to zmeniť, aby ste mohli objaviť, kto ste a prečo ste tu. Pomôžu vám v tom nasledujúce otázky.

Foto credit: unsplash.com/ Joanna Kosinska

Zoberte si teraz pero a papier a napíšte si odpovede:

Keby ste neboli ničím a nikým obmedzená, keby ste mali všetky peniaze a čas na svete, čo by ste robili?

Tieto túžby ste nemali, keby ste nemali schopnosť ich zrealizovať.

Z ktorých vecí, činností a aktivít ste v živote najviac nadšená alebo pričom pociťujete vášeň alebo aká práca na vás nepôsobí ako práca?

Tie činnosti, ktoré zbožňujete alebo ste zbožňovali robiť, aj keď ste boli malé dieťa, tak v nich je ukrytá aj vaša veľká vášeň. No a vášeň, to je vyslovene oheň, ktorý môže naštartovať to, čo môžete v živote zrealizovať.


Čím trávite najviac voľného času alebo o čom vyslovene hodiny čítate a zisťujete informácie?

To sú vlastne také kľúčové oblasti, na ktoré by ste sa mohli viac zamerať, lebo tam je niečo, po čom vaša duša piští. Častokrát sa ľuďom zdá, že je to iba nejaká blbosť alebo voľnočasová aktivita, či hobby. Dajte však akékoľvek odsudzovanie bokom. Teraz ide o objavenie vášho poslania! Mohli ste napríklad vyštudovať nejakú školu alebo sa už dvadsať rokov uberáte nejakým smerom, lenže možno to vôbec nie je to, kam sa máte uberať. Možno ste trochu zišli z cesty, čiže je dôležité nájsť a vrátiť sa na svoju cestu duše alebo ju trošku oprášiť, aby ste naozaj robili v živote to a venovali sa tomu, prečo ste sem prišli.

Čo by ste vedeli robiť aj zadarmo? 

V tom, čo dokáže človek robiť aj zadarmo, sa skrýva aj veľké odhodlanie, ktoré je dôležité na to, aby sa dokázali veci hýbať, a aby sa dokázali v bežnej každodennej realite aj napĺňať.

Keď sa vrátite teraz na chvíľku späť do svojho detstva, tak zrejme zistíte, že ste sa úplne odklonili od činností, ktoré vás napĺňali, keď ste boli dieťa. Momentálne sa pravdepodobne sústredíte hlavne na to, čo vyzerá prakticky alebo čo je všeobecne pokladané za správne.

Foto credit: unsplash.com / Noah Silliman

Čo ste ako dieťa milovali robiť?

Všimnite si, či by vás táto činnosť bavila aj dnes alebo či existuje nejaká príbuzná, paralelná činnosť, ktorá by vás bavila a dokázali by ste tým naplniť svoje poslanie.

Čo by ste robili, keby vás nikto neposudzoval?

Odpoveď na túto otázku vám môže pomôcť objaviť vaše najväčšie hodnoty v živote. Pokiaľ chcete objaviť ďalšie konkrétne otázky, tak ich nájdete v knihe Šťastie na dosah.

Keď nepočúvate svoju dušu, tak nemôžete vnímať ani svoje poslanie. Čiže to, že sa vám zatiaľ javí, že neviete, prečo ste prišli na tento svet, znamená, že ste sa odstrihli od počúvanie vlastnej duše alebo vlastného vnútorného hlasu. V tejto chvíli vám najviac môže pomôcť to, že sa začnete znovu počúvať viac a viac. Či už si to nazvete, že počúvate viac svoju intuíciu alebo svoj vnútorný hlas alebo akokoľvek si to nazvete. Pretože vy sami najlepšie viete, čo je vašim poslaním v živote, čo máte robiť, aby ste sa cítili spokojne, nadšene a naozaj že naplnene.

Ak to tak zatiaľ nerobíte, tak môžete pociťovať frustráciu a to nechcete. Čiže je dobré sa začať počúvať viac.

Máte k tejto téme najekú ďalšiu otázku? Som veľmi rada, že venujete teraz čas sebe, že ste si so mnou dali takúto virtuálnu kávičku.

Napíšte mi dolu do komentárov, ako sa vám tieto tipy páčili, že to pokiaľ máte nejaké doplňujúce otázky tak ich napíšte, ja si ich postupne zozbieram a odpoviem vám na ne v pravidelnom podcaste OD SRDCA, ktorý vysielam 3x do týždňa v čase od 14:00-14:15 vo FB skupine Šťastie na dosah, kam sa môžete hneď teraz pridať tu >>>

Šťastie máte v tejto chvíli na dosah oveľa viac, ako si možno dokážete predstaviť.


Nora Šulíková
Nora Šulíková je certifikovaná transformačná koučka, mama úžasného 14-ročného syna a optimistka, ktorá Vám pomôže dosiahnuť výsledky a rovnováhu v osobnom aj pracovnom živote oveľa rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť. Všetko, do čoho sa v živote púšťa, robí vždy úprimne a s veľkým nadšením.

    Je autorkou knihy Šťastie na dosah, Denníka snov, viac ako 120 vzdelávacích a transformačných online prednášok, 9 online kurzov, množstva meditácií, vizualizácií a inšpiratívnych videonávodov Šťastie na dosah a zakladateľkou online ŠKOLY ŠŤASTIA a online konferencie pre ženy SAMA SEBOU. Pomáha ľuďom zbaviť sa emocionálnej záťaže vďaka Emočnému detoxu®, napojiť sa na svoju intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja.
Komentáre